İçeriğe git

Ana menü:

DERNEK TARİHÇESİ

DERNEGİMİZ

DERNEK TARİHÇE
Kuyuderelilerin Dernek ile tanışması 1970 yılında İstanbul Bostancı da başlar.1970 yılında İstanbul Bostancı da yaşayan insanlarımız bir araya gelerek dernek kurarlar.Dernegin adı “Kuyudere Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’dir.” Derneğin ilk kuruluşunda bulunan:Hüseyin Karabulut, Sadık Yıldırım, Hikmet Üstün, Musa Aslan, Süleyman Gök, Hüseyin Taner, Hürgazi Altıner, Hüseyin Üstün ve daha ismini sayamadığım insanlar bir araya gelerek derneği kurdular. Dernek; köy çeşmesi yapımı, yol yapımı ve diğer bazı işleri yapmaya başladı.
Dernek 12 Eylül 1980 darbesinin ardından, dernekler yasasında yapılan değişiklikler neticesi kapandı. 1991 yılında, bir cenaze yemeğinde genç insanlarımız bir araya gelerek Mineyiklilerin birçatı altında bir araya gelmesini, bu çatının da dernek olması fikrini ortaya attılar. Dernek kurma çalışması için Kamil Karabulut’u görevlendirdiler. Dernek kurma çalışmalarına başladım. Derneğin ilk etapta, kurulabilmesi için kurucu insanlara ihtiyacı vardı. Kurucu olacak insanları bulmaya onlarla irtibata geçerek gerekli evrak ve belgelerinin temini için ricada bulundum.
KURUCULAR

1-KAMİL KARABULUT
2-İBRAHİM ASLAN
3-ALİ ORHAN
4-SELAHATTİN SARIALTIN
5-AKİF YÜCE
6-ALİ ASLAN
7-ALİ FİDAN
8-HASAN HÜSEYİN ŞENTÜRK

Dernek tüzüğünü hazırladım. İlgili mercilere gerekli başvuruyu yaparak 27.10.1991 Tarihinde “Arguvan Kuyudeliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği” unvanlı Derneği kurduk.
Derneğin kurucu Yönetim Kurulunu oluşturduk.

Dernek Başkanı : KAMİL KARABULUT
Başkan Yardımcısı : SELAHATTİN SARIALTIN
Muhasip : İBRAHİM ASLAN
Üye : ALİ ORHAN
Üye : AKİF YÜCE

Derneğe üye kaydı yapabilmek için, arkadaşlarla beraber gerekli çalışmalar yapılarak Derneğe üye kayıtları yapıldı.
Bugün derneğimize kayıtlı 143 kişi bulunmaktadır.
Kurullar

İçeriğe dön | Ana menüye dön