İçeriğe git

Ana menü:

GENEL

DUYURULAR-HABERLER

2014 YILI SARIBABA CEM'İ

2014 Yılı Sarıbaba Cem ibadetimiz 1.Agustos.2014 Cuma günü Saat : 12:00 de yapılacaktır.
Köylülerimiz ile tüm dostlarımızın lokma ve kurban bagışlarını bekledigimizi duyururuz.

 Saygılarımızla...
Yönetim Kurulu  


ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ 30-31 TEMMUZ 2016'DA YAPILACAK


Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin 30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi.
Belediye Başkanı Kızıldaş, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte bir otelde Arguvan Türkü Festivaline ilişkin basın toplantısı gerçekleştirdi. Festival ile ilgili bilgi vermeden önce Ankara’da 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya tepki gösteren Kızıldaş, "Son günlerde Türkiye’de yaşadıklarımız gerçekten hepimizi derinden üzüyor. Ülkemizin geleceğine yönelik hepimizi derin endişelere sürüklüyor. Biz de Türkiye’de yaşayan insanlar çağdaş demokrat vatandaşlar ülkemizin içinde bulunduğu duruma yönelik ciddi endişeler ve kaygılar taşıyoruz. Bizler umuyoruz ki bu noktadan sonra en azından sorumlular sorumluluklarını bilir. Ve bir daha ülkemizde böyle acılar yaşanmaz" diye konuştu.
12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaliyle ilgili bilgiler de veren Kızıldaş, ön hazırlıklarına başlanılan festivalin bu yıl 30-31 Temmuz 2016 tarihinde Arguvan Nazım Hikmet Meydanı’nda gerçekleştirileceğini ifade etti. Halklar arasında kardeşliği pekiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Kızıldaş, "Amacımız, Arguvan coğrafyasının kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip dünya kültürleriyle buluşmasını, birbirinden, etkileşerek evrenselliği beslemesini ve halklar arasındaki Dostluğu, Kardeşliği geliştirip pekiştirmesini sağlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için yaptığımız çalışmalara destek olan siz basın mensupları ve kamuoyunun diğer dinamiklerinin katkısını çok çok önemsediğimizi bilmenizi isteriz. Her yıl olduğu gibi bu yıl daha güçlü yeni etkin, güncel konuları içeren paneller, söyleşiler, sergiler, mahalle (köy) gezileri ve sanatçı dostlarla huzurlarınızda olacağız. 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin Arguvan Kültürüne yeni değerler katacak bir etkinlik olması için yoğun çabamız devam etmektedir. Türkü severlerin sabırsızlıkla beklediği bu etkinliğimizin daha yüksek katılımlarla destekleneceğini biliyor ve çıtamızı yükseltmeye devam ediyor olacağız. Arguvan Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Arguvan ve Köyleri eğitim Kültür Vakfı ve tüm örgütlü Arguvan dernekleri ile birlikte yaptığımız bir organizasyon olan bu büyük buluşmamızı sizlerle paylaşmaktan ve kamuoyuna ulaştırmaktan dolayı bize verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyoruz. 30-31 Temmuz 2016 da barışın, dostluğun kardeşliğin kalesi Arguvan da yine barışı öne çıkararak birlikte türküler söylemeyi, toplumsal Huzur ve gelişmenin en önemli ögesi olan barış ve huzur için adalet için haydi Arguvan’da buluşalım diyoruz" şeklinde konuştu.

2013-CEM VE ABDALMUSA

DERNEĞİMİZİN ORGANİZASYONU İLE BU YILDA TÜM KÖYLÜLERİMİZİN VE DOSTLARIMIZIN KATILIM İLE KARACAAHMET CEMEVİNDE 24.OCAK PAZAR SAAT 17:30. DA "CEM VE ABDALMUSA"  YAPILACAKTIR.CEM TAKRİBİ OLARAK  SAAT 18:00. GİBİ BAŞLAYACAK OLUP, LOKMALAR İSE 20:00. GİBİ DAĞITILACAKTIR.
LOKMA VE KURBAN BAĞIŞLARINIZI  MÜMKÜN OLDUĞU KADAR ERKEN BİR ZAMANDA DERNEK YÖNETİMİ VEYA GÖREVLİ ARKADAŞLARA ULAŞTIRMANIZI DİLİYORUZ.
TÜM KÖYLÜLERİMİZİ VE DOSTLARIMIZI DAVET EDİYORUZ.
                                                                                                      YÖNETİM KURULU.


Arguvan Vakfı ve Dernekler hep birlikte ARGUVAN pankartı altında katılma kararı aldığı
" Eşit Yurttaşlık’’ mitingi 3 Kasım Pazar günü Kadıköy'de Meydana sığmayan olağanüstü bir katılım ile gerçekleşti. İnkarcılığa, Asimilasyona karşı Eşit Yurttaşlık ve İnanç özgürlüğü için tek yürek olarak ‘’Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ‘’ pankartı arkasında Dernek Başkan ve Yöneticileri, Arguvanlılar ve Vakıf Yönetim Kurulu yürüyerek alana giriş yaparken sahneden anonslar ile karşılanmak bizleri çok duygulandırdı.
Türkiyenin her yerinden Demokratik Kitle Örgütleri, Meslek Örgütleri Temsilcileri, Siyasi Partiler Kadıköy meydanını inleterek Siyasi iktidar’a çok güçlü bir mesaj ilettiler. Bir kez daha gördük ki haklarımızı savunmanın en önemli gücü sahip olduğumuz örgütlü gücümüzdür. Bu nedenle örgütlerimize sahip çıkıp onları güçlendirmek için elimizden gelen her türlü çabayı göstermek zorundayız.
Mitingde MUHARREM TEMİZ, GANİ PEKŞEN VE TOLGA SAĞ birlikte deyişler okudular.
Katılan tüm köylülerimizi, ve dostlarımızı kutluyoruz.

                                                                                                KÖYLÜLERİMİZİN   İLSTESİ  
MERHABALAR;

DERNEK YÖNETİM KURULU OLARAK  ZAMAN ZAMAN OLUŞTURMAK İÇİN  HAREKETE GEÇTİĞİMİZ  AMA  GEREKLİ BİLGİ DESTEĞİNİ SAĞLAYAMADIĞIMIZ İÇİN  VAZGEÇMEK ZORUNDA KALDIĞIMIZ;  İSTANBUL
DA  YAŞAYAN  KÖYLÜLERİMİZİN  BİR LİSTESİNİ OLUŞTURDUK VE SİTEMİZDE YAYINA SUNDUK..
BİRÇOK EKSİKLERİMİZ MEVCUT OLABİLİR, KENDİNİZİ VEYA BİR BAŞKA TANIDIĞINIZI BURADA BULAMAYABİLİRSİNİZ,  BAZI YENİ NESİL GENÇ ARKADAŞLARIMIZI BİZLERDE TANIMIYORUZ VE BİRDE EVLENİP FARKLI BİR SOYADI ALAN KADINLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ EKSİKLİĞİMİZ MEVCUT.
BU DURUMDA BİLGİLERİNİZİ  BİZE, İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE BULUNAN  E-MAİL YOLUYLA VEYA DERNEK YETKİLİLERİNE AKTARIRSANIZ ONLARIDA BU LİSTEYE İLAVE EDERİZ VE ASIL LİSTEYİ O ZAMAN OLUŞURMUŞ OLURUZ.  

SAYGILARIMIZLA

YÖNETİM KURULU


YÖNETİM KURULU
ARGUVAN VAKFI GECESİ

ARGUVAN VAKFI'NIN 30.11.2013. DE DÜZENLEDİĞİ;  ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS KAYNAĞI SAĞLAMAK AMACIYLA DÜZENLEMİŞ OLDUĞU GECEYE YOĞUN BİR KATILIMLA DESTEK VERDİK.
AYRICA KÖYLÜLERİMİZDEN BAZI ARKADAŞLARIMIZ GECENİN AMACINA UYGUN OLARAK  BURS KAYNAĞI SAĞLAYARAK  DESTEK VERDİLER.
BU GECEYE HEM KATILARAK, HEMDE BİZZAT BURS KAYNAĞI SAĞLAYARAK DESTEK OLAN DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
                                                              YÖNETİM KURULU


RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ


2013-ABDALMUSA VE CEM İBADETİMİZ YAPILMTIR.

22.ARALIK.2013.PAZAR GÜNÜ TÜM KÖYLÜLERİMİZİN KATILIMI  İLE CEM YAPILIP, ABDALMUSA LOKMAMIZ  DAĞITILDI.

KÖYLÜLERİMİZ ARASINDA BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLANMASI AMACIYLA, YÖNETİM KURULU OLARAK BİZLER MÜMKÜN OLDUĞUNCA HERKESE ULAŞMAYA ÇALIŞIP BU ETKİNLİĞİMİZDEN HABERDAR OLUP  KATILIM YOĞUN BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞSİN DİYE  ÇALIŞSAKTA GEREKLİ YOĞUN KATILIMIN OLUŞMADIĞI GÖRÜŞÜNDEYİZ.

İSTANBULDA YAŞAYAN YAKLAŞIK 400. AİLE MİZ OLMASINA RAĞMEN BURAYA ANCAK 120-130 CİVARINDA AİLE KATILDI, BU DURUM BİZLERİ DÜŞÜNDÜRMEYE, BU DÜŞÜK KATILIMIN NEDENLERİNİ ARAŞTIRMAYA YÖNLENDİRDİ.

BU KONUDA KÖYLÜLERİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ ALMAK İSTİYORUZ, EĞER YÖNETİM OLARAK BİZLERİN BİR EKSİKLİĞİ VARSA TABİKİ BUNLARI GİDERMEYE  ÇALIŞIRIZ.BAŞKA NEDENLER VARSA  BUNLARIDA DİKKATE ALIRIZ.

KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİP, HERKESİN İBADETLERİNİN VE HİZMETLERİNİN KABUL EDİLMESİNİ DİLİYORUZ.

YÖNETİM KURULU.

TÜM KÖYLÜLERİMİZİM VE ÜYELERİMİZİM  YENİ YILINI KUTLUYOR VE 2014 YILININ SAGLIK MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ.

SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL  KURUL
DERNEĞİMİZİN  11. OLAĞAN  SEÇİMLİ GENEL  KURUL BİRİNCİ TOPLANTISININ  18. 05. 2014.  PAZAR  GÜNÜ SAAT  13: 00. DE,  DERNEK MERKEZİNDE, SALT ÇOĞUNLUKLA YAPILMASINA;  BİRİNCİ  TOPLANTIDA  ÇOĞUNLUK  SAĞLANAMADIĞI  TAKDİRDE  İKİNCİ  TOPLANTININ    25. 05. 2014.  PAZAR  GÜNÜ AYNI  GÜNDEMLE AYNI YER VE SAATTE  SALT  ÇOĞUNLUK  ŞARTI  ARANMAKSIZIN  YAPILACAKTIR.

YÖNETİM KURULU


İ
İstanbul'da “Malatya Günleri 2017 ” 1 - 5  Kasım Günleri Düzenlenecek
İstanbul  “Malatya Günleri 2017 ” 1 Kasım Perşembe – 5 Kasım Pazar tarihleri arasında  İstanbul Yenikapı Miting Alanında gerçekleştirilecektir.
MADEF Malatya  Dernekler Federasyonu , Malatya Valiliği , Malatya Büyükşehir Belediyesi  katkılarıyla düzenlenmekte olan “Malatya Günleri 2017 ”, 1 Kasım Çarşamba ile 5  Kasım Pazar tarihleri arasında İstanbul Sahil Etkinlik Alanında  gerçekleştirilecektir.
İstanbul’da 1 - 5 Kasım Tarihleri arasında  düzenlenecek olan “Malatya Günleri 2017 ” Malatya Valiliği , Malatya Büyükşehir  Belediyesi'nin katılımıyla , MADEF Malatya Dernekler Federasyonu katkılarıyla  gerçekleştirilecek.
“Malatya Günleri 2017 ”nin açılışı 2 Kasım Perşembe Günü  Saat 15.00'da İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanında  Yapılacak.
Malatya’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel turizm  potansiyelini ulusal alanda tanıtmak; zengin ve sağlıklı mutfak kültürü ve damak  tadını ülke geneline duyurmak; yöresel değerleri ve ürünlerini sergilemek;  Malatyalı iş adamlarının sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünleri ülke  genelinde tanıtmak ve Malatya’yı il sınırları dışına taşırarak anlatmak ve  aktarmaktır için düzenlenen “Malatya Günleri 2017 ” İstanbul Yenikapı Sahil  Etkinlik Alanında 1 - 5 Kasım Günleri , 10.00-21.00 saatleri arasında “ücretsiz”  olarak gezilebilecek.

2 TEMMUZ 1993 SİVAS KATLİAMINDA HAKKA YÜRÜYEN SOFU CANLARIMIZI ANIYOR KABİRLERİ NUR MEKANLARI CENNET OLSUN DİYOR SAYGI İLE ANIYORUZ.

Sivas Katliamı ya da Madımak Olayı, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması ve çoğunluğu Alevi 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylardır. Ayrıca dışarda toplanan göstericilerden de iki kişi hayatını kaybetmiştir.

OKUL TADİLATI İÇİN TOPLANAN BAĞIŞLAR

            OKUL TADİLATININ;  HEM YAKIN BİR ZAMANDA HEMDE  BU TOPLANAN MEBLAĞ İLE YAPILMASININ MÜMKÜN OLAMAYACAĞI  GEREÇESİ İLE  BU KONUNUN BİR SONUCA BAĞLANMASI  TALEBİ  GELDİ.

İKİ GÜN ÖNCESİNDEN  SMS YOLUYLA KONUSUNUDA BELİRTEREK  KÖYLÜLERİMİZİ  DERNEĞİMİZE  TOPLANTIYA DAVET ETTİK,  

VE 25.10.2015 PAZAR GÜNÜ SAAT 15:00.DE DERNEĞİMİZDE  TOPLANDIK, KÖYDEKİ OKULUN TADİLATI İÇİN TOPLANAN BAĞIŞLAR  KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ.

GÖRÜŞME SONUNDA YÜKSEK MEBLAĞDA (1.000,00.TL VE ÜZERİ)  BAĞIŞ YAPANLAR  BAĞIŞ TUTARLARININ  500.00. TL SİNİ DERNEĞE BAĞIŞ OLARAK BIRAKTILAR,  KALAN KISIMLARI İSE İADE EDİLDİ,  

400.TL CİVARINDA ÖDEME YAPANLARDAN BİR KİŞİYE BİR KISIM ÖDEMELERİ İADE EDİLDE, BİR KISMIDA  DERNEĞE BAĞIŞ OLARAK BIRAKILDI,

DİĞER BAĞIŞ TUTARLARI GÜNDEME GETİRİLDİ, BU KONUDADA AİDAT BORCU OLANLARIN AİDATLARININ BU BAĞIŞLARDAN KARŞILANMASINA, KALAN KISIMLARININ DA DERNEĞE BAĞIŞ OLARAK BIRAKILMASINA KARAR VERİLDİ;

BU KARAR TOPLANTIYA KATILAN KÖYLÜLERİMİZİN TAMAMININ ORTAK KARARI İLE ALINDI.


2.10.2016 PAZAR GÜNÜ İÇERENKÖY PİR SULTAN CEM EVİNDE ORUÇ AÇMA VE SOHBET TOPLANTISI DÜZENLENDİ. ALİ BAŞAR TEMİZ, TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA MUHARREM TEMİZ HÜSEYİN YİĞİT VE AKDER BAŞKANI AYHAN ASLAN VE KUYUDERELİLER KATILMIŞLARDIR.ALİ BAŞAR TEMİZ DEDE YE DAVETİNDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİZ.KUYUDERE KÖYÜ DEVLET ARAZİ BİRLEŞTİRME PROJESİ
TAPU KAYITLARI 2. KONTROL LİSTESİ 
 

    2016 Sarıbaba cem ibadetimizi 29,07,2016 Cuma günü büyük bir katılımla gerçekleştirdik.
9 Adet kurban kesildi.
Dernegimiz organizesi altında yapılan etkinligimize köylülerinizie ve dostlarımıza katılımlarından
dolayı teşekkür ediyor lokmaları kabul olsun diyoruz.


İçeriğe dön | Ana menüye dön